| Product Group | Bench Top Drill Milling |
| Motor Power | 1.5KW |
| Voltage | 400V (Three Phase) |
| Drilling Capacity | 32mm |
| Operation Type | With Gearbox |
| Table Dimensions | 800x240mm |
| X Axis Movement | 560mm |
| Y Axis Movement | 200mm |
| Z Axis Movement | 430mm |
| Spindle Connection | MK4 |
| Speed | 75-2500dev / min |
| Stage | 2 (Variable Speed ??Control) |
| Feeding Spindle | 0.10-0.18-0.26 mm / rev |
| Pinol Movement | 120mm |
| Head Rotation Angle | ± 45 ° |
| Distance Between Spindle-Table | 460mm |
| Distance Between Shaft-Column | 275mm |
| Machine Dimensions (LxWxH) | 1240x930x2100mm |
| Net Weight | 480Kg |
<p> Tapping mode <br /> Height adjustable visor <br /> CE electrical system <br /> X-axis electric motor - automatic <br /> Vario speed adjustment <br /> Cooling system <br /> Lighting <br /> 3 axis coordinate reader <br /> Digital speedometer <br /> Control panel <br /> Machine-mounted steel stand </p> <br \> Package Content: Equipment <br />
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.