| Product Group | Milling Machines |
| Motor Power | Vertical |
| Voltage | 400V (Three Phase) |
| Cooling Pump Power | 90 W |
| Table Dimensions | 1270x320mm |
| X Axis Travel | 730mm |
| Y Axis Movement | 270mm |
| Z Axis Movement | 330mm |
| T Channel Dimensions | 3x18mm |
| Shaft Connection | Vertical |
| Speed | Vertical |
| Tier | Vertical |
| Head Rotation Angle | ± 45 ° |
| Distance Between Spindle-Table | Vertical 95-495 mm. Horizontal |
| Distance Between Shaft-Column | 220-560mm |
| Table Feeding | XYZ |
| Table Feeding Motor | 0.75 kW |
| Machine Dimensions (LxWxH) | 1680 × 1640 × 2200mm |
| Net Weight | 1700Kg |
<p> 3 axis digital coordinate reader <br /> Control panel <br /> Automatic lubrication <br /> Cooling system <br /> Lighting <br /> Chip hopper </p> <br \> Package Content: Mold binding set <br /> Vise <br /> 11 piece ISO 40 collet set <br /> Toolbox
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.