| Product Group | Milling Machines |
| Motor Power | Vertical |
| Voltage | 400V (Three Phase) |
| Cooling Pump Power | 90 W |
| Table Dimensions | 1650x360mm |
| X Axis Travel | 1300mm |
| Y Axis Movement | 320mm |
| Z Axis Movement | 420mm |
| T Channel Dimensions | 3x14mm |
| Shaft Connection | Vertical |
| Speed | Vertical |
| Tier | Vertical |
| Head Rotation Angle | ± 360 ° |
| Distance Between Spindle-Table | Vertical 170-590 mm. Horizontal |
| Distance Between Shaft-Column | 230-550mm |
| Table Tilt | ± 35 ° |
| Table Feeding | XY |
| Table Serial Feeding | XY |
| Table Feeding Motor | 1.8 Kw. 11.5 Nm (Servo) |
| RAM Movement | 500mm |
| Machine Dimensions (LxWxH) | 2550x2160x2100mm |
| Net Weight | 2850Kg |
<p> 3 axis servo motor-automatic <br /> 3 axis digital coordinate reader <br /> Control panel <br /> Automatic lubrication <br /> Cooling system <br /> Lighting <br /> Chip hopper </ p > <br \> Package Contents: Die clamping set <br /> Vise <br /> 8 piece ISO 50 collet set <br /> M24 puller shaft <br /> ISO50-27 mandrel <br /> ISO 50-32 mandrel <br /> Toolbox
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.