| Shank Type | Plain |
| Cut Length | 22mm |
| Cutter Diameter | 10mm |
| Number Of Flutes | 2 |
| Material | Micrograin Carbide |
| Overall Length | 72 mm |
| Shank Diameter | 10 mm |
| Diameter Tolerance | h10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.