| Power | 750 Watt |
| model | Impact Drills |
| Width | 360 mm |
| Height | 121 mm |
| Depth | 392 mm |
| Weight | 4,2 kg |
| No Load Speed rpm | 0-2800 dev/dk |
| Impact Rate | 0-47600 darbe/dk |
| Mandren | 13 mm |
| Yan Sap | Yes |
| Cable Length | 4 metre |
Compact & Powerful – 700 W and 18.3 Nm torque power metal gearbox with extremely durable high durability<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.