| Power | 701 Watt |
| Voltage | 230 Volt |
| model | Impact Drills |
| Weight | 1,83 kg |
| No Load Speed rpm | 0-2500 dev/dk |
| Torque | 10,9 Nm |
| Electronic Speed Adjustment | Yes |
| Mandren | 10 mm |
The Dewalt DWD112S Impact Drill is a hand tool that offers maximum comfort for your small drilling operations.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.