| Power | 1300 w |
| Colour | |
| Material | Wood |
| Width | 37 cm |
| Height | 56 cm |
| Depth | 43.5 cm |
| Weight | 10.1 kg |
| Blade Size | 216 mm |
| No Load Speed RPM | 4800 |
| Depth of Cut | 60 mm |
| Cutting Depth Wood |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.