| Saw Type | Hand-Held Circular Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Arbor Diameter | 15mm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Blade Diameter | 85mm |
| Model Number | GKS 12V-26 |
| Voltage Rating | 12V |
| Series | GKS |
| Weight | 1.4kg |
| Battery Type | Body Only |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.