| Saw Type | Reciprocating Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Cutting Depth | 67 mm |
| Maximum Speed | 3000rpm |
| Model Number | DCS386NT-XJ |
| Voltage Rating | 18V |
| Series | DCS386 |
| Weight | 3.5kg |
| Battery Type | Body Only |
| Blade Length | 190 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.