| Saw Type | Chop Saw |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Arbor Diameter | 22.2mm |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Blade Diameter | 230mm |
| Cutting Depth | 83 mm |
| Model Number | DCS691X2 |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Series | DCS691 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.