| Power | 1500 Watts |
| Width | 30cm |
| Height | 24.5 cm |
| Depth | 19cm |
| Weight | 4.8kg |
| No Load Speed rpm | 6000rpm |
| Blade Diameter | 190mm |
| Blade Type | 24T |
| Depth of Cut | 67mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.