| Saw Type | Reciprocating Saw |
| Corded/Cordless | Corded |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Cutting Depth | 255 mm |
| Maximum Speed | 0 → 3000rpm |
| Model Number | JR3051T |
| Plug Type | BS 4343 |
| Voltage Rating | 240V |
| Series | JR30 |
| Weight | 3.2kg |
| Stroke Length | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.