| Electric Screwdriver Type | Electric Screwdriver |
| Torque Range | 0.2 → 1.60Nm |
| Speed | 700 → 1000rpm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 11 → 240V ac |
| Brushed/Brushless Motor | Brushless |
| Lever Start | No |
| Brushless Motor | Yes |
| Model Number | 270-BS-6000E |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.