| Type | Hot Melt |
| Glue Stick Size | 11mm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Plug Type | Type C - Euro Plug |
| Model | T6215A |
| Flow Rate | 1.26kg/h |
| Heater Power | 80W |
| Voltage Rating | 240V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.