| Type | Hot Melt |
| Glue Stick Size | 12mm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Plug Type | Type I - Australian plug |
| Model | TEC305 |
| Flow Rate | 45kg/h |
| Heater Power | 150W |
| Voltage Rating | 110 → 240V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.