| Grinder Type | Angle Grinder |
| Disc Size | 115mm |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 110V |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Wattage | 720W |
| Weight | 1.9kg |
| Plug Type | BS 4343 |
| Model Number | GWS 7-115 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.