| Maximum Airflow | 500L/min |
| Heat Gun Part | Heat Gun |
| Wattage | 2.3kW |
| Corded/Cordless | Corded |
| Voltage Rating | 230V |
| Maximum Operating Temperature | +650°C |
| Plug Type | EU Plug |
| Outlet Diameter | 86mm |
| Weight | 670g |
| Model Number | GHG 23-66 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.