| Width | 41.3 cm |
| Height | 15.8cm |
| Depth | 61.4cm |
| Weight | 11.5kg |
| Impact Power | 8.8 J |
| Number of Revolutions | 170-340 rpm |
| Number of Impacts | 0-3050 pulses/min |
| Tip Housing | SDS-Max |
| Power | 1150 Watts |
Bosch Crusher 1150W GBH 5-40 D<br>Bosch Breaker 1150W GBH 5-40 D has the fastest drilling progress and the longest service life in its class with its dustproof structure. It can variably adjust the number of revolutions and pulses and provides optimum performance.<br>Package Included Additional handle, Tool box, Machine cover, Lubrication tube <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.