| Width | 40,8 cm |
| Height | 17,2 cm |
| Depth | 44,2 cm |
| Weight | 5,9 kg |
| Impact Power | 3,2 J |
| Number of Revolutions | 0-900 dev/dk |
| Number of Impacts | 0-4000 darbe/dk |
| Tip Housing | SDS+ |
| Power | 850 Watt |
BOSCH GBH 2-28 F KIR.DEL. 850W<br>Bosch Hammer Drill GBH 2-28 F provides you high performance in all crushing and drilling operations with its 850 Watt powerful engine. It offers the highest drilling speed and highest chiselling power in its class.<br>Package Included Additional handle, Depth stop 210 mm, Quick change chuck, Change chuck SDS-plus, 1 chisel, 3 drill bits. <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.