| Width | 41 cm |
| Height | 16,1 cm |
| Depth | 61,8 cm |
| Weight | 15 kg |
| Impact Power | 25 J |
| Number of Impacts | 0-4000 darbe/dk |
| Tip Housing | SDS-Max |
| Maximum Drilling Capacity (Concrete) | 28 mm |
| Power | 1500 Watt |
| Volume | 100 dB(A) |
Bosch Professional Crusher GSH 11E 1500 W<br>With the Bosch Professional Crusher GSH 11E , which offers superior performance, you can easily handle your drilling, drilling and breaking operations.<br>Package Included Additional handle, Tool case, Machine cover, Lubrication tube, 1 x flat chisel, SDS-max, RTec Sharp, 400 mm <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.