| Width | 41 cm |
| Height | 15,4 cm |
| Depth | 61,8 cm |
| Weight | 8,2 kg |
| Impact Power | 12,5 J |
| Number of Revolutions | 0-305 dev/dk |
| Number of Impacts | 0-2720 darbe/dk |
| Tip Housing | SDS-Max |
| Power | 1500 Watt |
Bosch Professional Hammer Drill GBH 8-45D 1500 W<br>Bosch Professional Hammer and Drill GBH 8-45D is a hammer and drill suitable for long-term use thanks to its automatic switch feature and automatic locking mechanism.<br>Package Included Additional handle, Tool box, Machine cover, Lubrication tube <br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.