| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | 1/2 in |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Maximum Torque - Releasing | 950Nm |
| Number of Batteries Supplied | 0 |
| Speed | 1900rpm |
| Weight | 2.6kg |
| Model Number | DCF899NT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.