| Voltage Rating | 12V |
| Drive Size | 1/4 in |
| Brushed/Brushless Motor | Brushed |
| Maximum Torque - Releasing | 60Nm |
| Number of Batteries Supplied | 0 |
| Speed | 2600rpm |
| Weight | 1.2kg |
| Model Number | TW060DZ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.