| Voltage Rating | 18V |
| Drive Size | 1/4 in |
| Impact Rate | 0 → 3000bpm |
| Maximum Torque - Releasing | 155Nm |
| Number of Batteries Supplied | 0 |
| Speed | 2500rpm |
| Weight | 1.6kg |
| Model Number | DTD156Z |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.