| Type | Multicutter |
| Multitool Type | Multi Cutter |
| Plug Type | UK |
| Corded/Cordless | Corded |
| Length | 230mm |
| Model Number | 4250-6/128 |
| Speed | 35000rpm |
| Voltage Rating | 220 → 240V |
| Wattage | 175W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.