| Type | Multicutter |
| Multitool Type | Rotary Tool |
| Plug Type | Type G - British 3-pin |
| Corded/Cordless | Cordless |
| Length | 24.4cm |
| Model Number | 8260-5 |
| Speed | 5000 → 30000rpm |
| Voltage Rating | 12V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.