| Power | 1200 Watt |
| Width | 28,6 cm |
| Height | 15,3 cm |
| Depth | 36,6 cm |
| Weight | 5,34 kg |
| No Load RPM | 11000-28000 dev/dk |
| Immersion Depth | 0-55 mm |
| Toz Emme | Yes |
| Locking Shaft | Yes |
POF 1200 AE Milling is designed for your comfortable work in woodworking with its powerful motor and soft surface handle.<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.