| Disc Type | Sanding Disc |
| Disc Diameter | 75mm |
| Abrasive Material | Ceramic |
| Bore Size | 22.225mm |
| Grit Size | 120+ |
| Number in Pack | 25 |
| Maximum Safe Speed | 30000rpm |
| Model | 787C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.